Lacné pneumatiky VS. Prémiové pneumatiky

Kvalitné pneumatiky sú často ekonomickejšie než lacné pneumatiky

continental prémiová pneumatika

continental prémiová pneumatika

Lacné pneumatiky, cenovo výhodné pneumatiky, zlacnené pneumatiky – všetky tieto prísľuby znejú dobre každému vodičovi, ktorý potrebuje nové letné alebo zimné pneumatiky. Avšak vo výsledku môžu lacné pneumatiky stáť viacej než kvalitné letné alebo zimné pneumatiky.

Na prvý pohľad môžu lacné pneumatiky vyzerať rovnako ako kvalitné pneumatiky. Dezén je však len jednou z charakteristík pneumatík. Na výkony, odolnosť a valivý odpor pneumatík majú vplyv technologické riešenia viacvrstvovej stavby a zmesi gumy. Vo výsledku tak môže byť odolná pneumatika s nízkym valivým odporom ekonomickejšia než jej lacnejšia alternatíva.

Lacné pneumatiky sa často rýchlo opotrebovávajú

Aby ste sa vyhli nečakaným dodatočným nákladom, zvýhodnené cenové ponuky pneumatík starostlivo porovnávajte. Existujú aj dobré ponuky kvalitných pneumatík, napríklad staršie modely pneumatík, ktoré si ponechávajú svoje vynikajúce výkony, ale môžu byť v ponuke za nižšiu cenu. Vodiči môžu sledovať pravidelné porovnávacie testy, ktoré uskutočňujú renomované automobilové časopisy. Takmer všetky víťazné pneumatiky sú od výrobcov známych vysokou kvalitou, vrátane testov zohľadňujúcich pomer kvalita-cena.

Veľmi často kvalitná pneumatika vydrží vďaka lepším materiálom a technologickým riešeniam dlhšie než lacná pneumatika. Zmes gumy sa musí líšiť podľa účelu pneumatiky a rýchlostnej kategórie. Tvrdšie zmesi bývajú odolnejšie, ale majú odlišné jazdné vlastnosti. Mäkšie zmesi sú bezpečnejšie na mokrom a zľadovatenom povrchu.

Všeobecne platí, že kvalitné pneumatiky sú vďaka výrobným a testovacím procesom ideálne vyvážené z hľadiska bezpečnosti a odolnosti. Dobrá letná alebo zimná pneumatika zostane bezpečná o jednu alebo dve sezóny dlhšie než jej lacnejšia alternatíva. Táto skutočnosť má priamy vplyv na celkové prevádzkové náklady.

Skvelé veci sa stanú všetkým ktorý sa prihlásia k odberu noviniek
Prihláste sa k odberu noviniek, akcií a zliav.
Chcem novinky
Vyskúšajte, môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

Pin It on Pinterest

Zdieľajte

Ak sa Vám pačil obsah, zazdieľajte ho svojim kamošom

Zadať dopyt